Home Panenky Odkazy Povídací místo


Téma měsíce
Interiéry a scény
Nápady a zajímavosti
***********
BARBIE:
Historie Barbie
***********
TONNER DOLLS:
***********
JAKKS PACIFIC DOLL:
***********
OSTATNÍ PANENKY
 

STŘIHY PRO PANENKU BARBIE:

Na střih stačí kliknout a pak si ten, který se vám otevře, uložit k sobě na disk a tisknout v "Original size". Vejde se přesně na A4 a dejte pozor, aby nakreslené měřítko mělo skutečně 5 cm, je tam pro kontrolu. Většina střihů je bez přídavků na švy!! Záleží na Vás, kolik cm si přidáte.

*******

Noční košilka:

V mojí oblíbené řade Fashion Fever vyšla v roce 2006 nová panenka, která na sobě měla noční košili a vypadala, jakoby se chystalka jít spát. Moc se mi ten model líbil, a tak jsem si panenku koupila a její šatník na spaní rozšířila o další kousek :o)

Vytvořila jsem střih a ten vám tu dnes dávám k dispozici, protože šití noční košile je docela zábava :o) Když kliknete na obrázek, otevře se vám v plné velikosti. Je na něm střih předního dílu, který je stejný jako ten zadní, a tak si ho vystřihněte z látky dvakrát.

Stejné je to i s košíčky na prsa, které jsou samozřejmě taky shodné. V místě, kde je na košíčku vyznačený trojůhelník, udělejte buď záložku, anebo ho vystřihněte a košíček pak sešijte. V obou případech docílíte toho, že bude mít košíček tvar misky a na těle panenky bude dobře držet tvar.

Lem košilky potom ozdobte krajkou, kolem krku dejte šňůrku a je hotovo. Nejvíc práce dá asi začištění koš§čků, protože jsou dost malé.

Ukázka 1 (Noční košilka)

*******

Živůtek/tílko s hranatým výstřihem + pléd:

Střih živůtku je v podstatě klasický s ramínky, která se buďto oblíkají přes hlavu, anebo na jejich konce můžete dát patent na zapínání, případně suchý zip (ten kvůli vlasům moc nedoporučuju, chytají se do toho a cuchají se). Výstřih je ale dostatečně velký, takže jdou ramínka přes hlavu dobře. Šila jsem podle toho modely, které najdete v galerii. Pléd, který je na druhém střihu, jsem nešila naruby, ale rovnou na líci, aby získal takový tvar, jaký jsem potřebovala. Vy ho otočit můžete, ale asi už potom nebude mít tak špičaté zakončení.
Ukázka 1 (šaty s plédem) - Ukázka 2 (tílko na party)

*******

Sportovní tričko pro Kena:

Když jsem šila oblečení pro taneční pár, nechtěla jsem pro Kena klasickou košili, protože šlo o moderní tance a k Barbie by se tím pádem moc nehodil. Vymyslela jsem proto střih na sportovní tričko, které je šité z pouhých dvou dílů a velmi jednoduché.

Při šití začněte nejprvě tím, že si založíte rukávy a ušijete jim okraje. Potom do trička naruby vsaďte menší díl (na obrázku je tak, jak se má vsadit) a nakonec sešijtepostranní švy a rukávy. A je to :o) Díly můžete udělat každý v jiné barvě, vznikne pěkný efekt.
Ukázka 1 (Sportovní tričko pro Kena)

*******

Školní uniforma / kostýmek se skládanou sukní:

Školní uniforma / kostýmek se skládanou sukní Na obrázku najdete střihy na skládanou sukni a kabátek/sáčko s dlouhými rukávy. Jsou už zakreslené s přídavky na švy.
Sukně je velmi jednoduchá: vystřihnětě si 2x kanýr i sedlo, pak poskládejte z obou kanýrů "harmoniku" a našpendlete ji lícem na líc spodního lemu sukně. Když oba kanýry přišijete, sešijte sedla v boku a než sešijete i druhou stranu, udělejte si spodní i horní začišťovací lem sukně. Na jednom z dílů si připravte zapínání a pak teprve sešijte i druhý bok sukně. Skládaný kanýr dobře přežehlete, aby držel tvar.

Sako je trošku náročnější a s rukávy jsem bojovala docela dlouho :o) Nejdříve sešijte ramenní švy. Pak prostřihněte boční švy a vložte rukávy. Je to takhle snažší než pak vkládat mini rukávky do sešitého saka (to mi poradila Erika:o). Otočte si sako se všitými rukávy naruby, aby rukávy a boční švy svíraly pravý úhel, a prošijte to na jeden zátah. Pak začistěte spodní okraj saka, střední lemy předních dílů a jako límeček můžete použít obyčejný šikmý proužek, jako jsem to udělala já, anebo si ještě ušít nějaký límec ze stejného materiálu, jako je sako.

Ukázka 1 (Anglická školní uniforma)

*******

Little black dress:

Little black dress Tenhle střih vypadá docela legračně, když se na něj podíváte :o), ale dají se podle něj ušít tzv. Little black dress nebo taky malé večerní, jak se jim řiká u nás.

Šila jsem z trochu elastické látky a doporučuju to i vám, pokud se do nich pustíte. Prostřední otvory opatrně vystříhejte malými nůžkami a můžete je obentlovat nebo začistit šikmým proužkem. Já jsem je pak ještě ozdobila tečkami stříbrného laku na nehty, což působí docela pěkně a navíc to okraje zpevní, takže se netřepí ani při několikerém oblékání panenky.

Ukázka 1 (Little black dress)

*******

Japonské kimono pro Geishu:

Japonské kimono pro Geishu Díky filmu The Memoirs of a Geisha mě napadlo, že ušiju kimono pro Barbie. Hledala jsem na Internetu inspiraci, protože jsem si nebyla úplně jistá, jaký má takové kimono vlastně střih. Našla jsem spoustu fotek, a výsledek překreslení na papír vidíte právě tady. Snažila jsem se tradičně o to, aby byl střih jen z jednoho dílu a povedlo se :o)

To, co vidíte na obrázku, jsou v podstatě 2 střihy v 1 (přední i zadní díl). Vytiskněte si střih a přeložte si připravenou látku napůl - rubem na sebe; k tomu přehybu přiložte horní okraj střihu. Až si to krejčovskou křídou překreslíte, vystřihněte nejdřív jenom krajní části a až sundáte špendlíky i papírový střih, rozstřihněte přední díl kimona ke krku, kde potom udělejte trojúhelníkový výstřih.

Teď už stačí jen sešít a začistit a máte hotovo. Pod kimono se v Japonsku nosí bílý jakoby šál. Ten jsem udělala jako docela obyčejnou šálu z úzkého pruhu pružné látky. A pásek, tzv. Obi, je také jen jednoduchý pruh látky, který se vzadu zapíná na suchý zip.

Ukázka 1 (Kimono pro Geishu)  webmaster: marta-b © marta-b since 2005