Home Panenky Odkazy Povídací místo


Téma měsíce
Interiéry a scény
Nápady a zajímavosti
***********
BARBIE:
Historie Barbie
***********
TONNER DOLLS:
***********
JAKKS PACIFIC DOLL:
***********
OSTATNÍ PANENKY
 

Jak natočit panence vlasy:

Někdy je k určitému modelu potřeba, aby měla panenka vlnité nebo úplně kudrnaté vlasy. Já mám v celé sbírce jen asi 2 panenky, které takové vlasy mají, a tak jsem přemýšlela, jak si k takovým kudrlinám dopomoct sama.

Na Internetu je popsaných návodů několik, ale při většině z nich se musí panenčiny vlasy dát pod hodně horkou vodu a pak rychle zchladit, což mi přišlo jako dost nešetrný způsob. Chtěla jsem hlavně, aby to nějak nenarušila vlasovou strukuturu.

Proto jsem sáhla po trochu jiném způsobu.

Chcete-li se do tvoření kudrlin taky pustit, pak si připravte:

  • několik hladkých brček
  • malé gumičky
  • vosk na vlasy (třeba modrý 3 Wetter Taft X Looks od Schwarzkopf)


  • Postup je docela jednoduchý: panence namočte vlasy a lehce je pročísněte. Moc nevysušujte a můžete rovnou začít. Vezmětě si do ruky vždy po jednom prameni, na který po celé délce naneste vosk, natočte ho na 1/2 brčka a zagumičkujte to na konci. Takhle udělejte celou hlavu. Můžete gumičkou spojit i více pramenů, aby se vlasy víc "pomačkaly".

    Doporučuju používat hladká brčka. Na těch s vroubky by se možná líp dávaly gumičky, ale zase by se vám to pak hůř sundávalo.

    Vlasy nechte třeba přes noc nebo i delší čas pořádně proschnout a potom opatrně brčka s gumičkama vytáhněte. Měly by vám vzniknout docela přirozené vlnky :o) Pokud chcete hustší kudrliny, natočte vlasy na kratší část brčka.      webmaster: marta-b © marta-b since 2005