Home Panenky Odkazy Povídací místo


Téma měsíce
Interiéry a scény
Nápady a zajímavosti
***********
BARBIE:
Historie Barbie
***********
TONNER DOLLS:
***********
JAKKS PACIFIC DOLL:
***********
OSTATNÍ PANENKY
 


Slunečník pro Barbie:

Pro model jižanské krásky jsem potřebovala nějaký krajkový slunečník, který by se k tomu hodil, ale nic takového jsem doma mezi věcmi pro panenky neměla. Proto jsem se pustila do jeho výroby a o návod, jak na to, se s vámi ráda podělím - pro případ, že by jste slunečník taky potřebovali k nějakému modýlku. Je to totiž úplně jednoduché :o)

Potřebujete k tomu pouze malý deštníček, jaký se používá na poháry nebo koktejly v cukrárnách a barech, kousek krajky, lepidlo a špičaté nůžky. Případně ještě fixu v barvě té krajky, pokud nebudete dělat třeba bílý slunečník - pak by nebylo nutné ho nějak barvit a vypadalo by to i tak dobře.

Základem úspěchu je v případě výroby slunenčíku pro Barbie hlavně důkladné odstranění barevného papíru z jeho dřevěné "kostry". Chce to pracovat pomalu a opatrně, aby se neponičila funkčnost slunečníku, ale při troše trpělivosti to jde. Důležité je mít skutečně ostré a malé nůžky, aby jste se dostali do všech míst.

Pak celou kostru přebarvěte fixou, vystřihněte si z krajky kruh o stejném průměru jako je vršek slunečníku a doprostřed ní udělejte dirku na špičku kostry.

Potom všechny vrchní části kostry slunečníku potřete nějakým tekutým lepidlem a přilepte krajku. Pak už to stačí jen nechat uschnout a je hotovo. Pokud jste lepili dobře, měl by se dát slunečník i po uschnutí lepidla zavřít i znovu otevřít.

Původní vzhled deštníčku:

původní slunečník  webmaster: marta-b © marta-b since 2005