Home Panenky Odkazy Povídací místo


Téma měsíce
Interiéry a scény
Nápady a zajímavosti
***********
BARBIE:
Historie Barbie
***********
TONNER DOLLS:
***********
JAKKS PACIFIC DOLL:
***********
OSTATNÍ PANENKY
 

Sandále z korálků:

Mattel vyrábí řadu panenek California girl v plavkách nebo sportovním oblečení pro windsurfing, které mají úplně jiné nohy než klasické Barbie. Mají totiž plochá chodidla a nevyrábí se na ně žádné boty.

V mojí sbírce našly takovéhle panenky taky svoje místo, protože jsou většinou velmi zajímavé a líbí se mi. Když jsem ale ušila spodní prádlo pro černošku (můžete se podívat tady), nemohla jsem jí nechat bez bot, a tak jsem jí nakonec vyrobila sandále z korálků.

Pokud je budete chtít svým panenkám taky opatřit, budete k tomu potřebovat:

 • asitak 30-40 cm tenkého drátku
 • korálky
 • nůžky
 • šikovné ruce :o)


 • Nejdříve si na konci drátku udělejte smyčku kolem jednoho korálku, abyste měli pevný začátek (viz bod č. 1 na nákresu dole - pro větší náhled knikněte na obrázek). Potom na drátek navlékněte přibližně 11 cm dlouhou řadu korálků a začněte motat první spirálu od středu do kraje. To bude část pod prsty panenčiny nohy. Velikost spirály můžete zkusit přiložením k noze, mně to vyšlo na trojité obtočení.

  Potom drátek svěďte ke spodní části spirály, navlíkněte na něj 5 cm řadu korálků a začněte druhou spirálu ve směru jakoby do písmene S (viz. bod č. 2). Toto je část sandálu, která bude bude pod patou a spirála se točí v opačném směru, tedy od okraje dovnitř, což je vidět podle šipek na nákresu.

  Nakonec propleťte celou botku cik-cak drátkem bez korálků, aby vše pevně drželo. Až dojdete s drátkem zhruba do poloviny větší spirály, udělejte tam smyčku, navlíkněte další 2 cm korálků a vytvořte pásek, který bude mít panenka na nártu, aby jí boty nepadaly. Stačí udělat jeden, ale já jsem pro větší zdobnost udělala dva :o)

  Zbývající drátek odstřihněte, zahněte tak, aby nevyčníval a je hotovo. To samé zopakujte při výrobě druhé boty a panenka může vyrazit třeba na pláž :o) Výhodou je, že je každá bota z jednoho kusu drátku.    webmaster: marta-b © marta-b since 2005