Home Panenky Odkazy Povídací místo


Téma měsíce
Interiéry a scény
Nápady a zajímavosti
***********
BARBIE:
Historie Barbie
***********
TONNER DOLLS:
***********
JAKKS PACIFIC DOLL:
***********
OSTATNÍ PANENKY
 

Namalujte křídla pro vaší vílu:

Přemýšlela jsem, jak by se taková křídla pro lesní vílu dala vyrobit. Původně jsem chtěla použít tenký drátek, ale pak jsem přišla na mnohem jednodušší a efektnější způsob. Křídla jsem prostě namalovala slupovacíma barvama na sklo.

Střih na křídla jsem si nejprve nakreslila na obyčejný papír, abych je potom mohla vystřihnout a vyzkoušet, jestli nejsou k panence Barbie moc malá nebo naopak velká. Trochu jsem překreslovala a gumovala, ale výsledek bude každé lesní i luční víle zaručeně slušet:o)

Chcete-li se do tvoření taky pustit, pak si připravte:

 • nákres křídel, který najdete tady dole pod článkem
 • průhlednou pevnou fólii
 • bílou konturovací barvu na sklo pro nakreslení obrysu
 • slupovací barvu na sklo Window Color podle vašeho výběru
 • kousek suchého zipu a vteřinové lepidlo na připevnění křídel k víle


 • Začněte tím, že si vytisknete obrázek s nákresem střihu, který je tady pod článkem (klikněte na obrázek, otevře se vám v původní velikosti, uložte si ho k sobě do počítače a pak pošlete do tiskárny:o). Potom ho položte pod průhlednou fólii, připevněte okraje kancelářskými sponkami, aby se vám obrázek nehýbal a obkreslete konturou obrys i čáry v křídlech. Nechte 1-2 hodiny zaschnout.

  Když kontura zaschne, vyberte si nějakou barvu z Window Colors a pečlivě jí vybarvěte křídla. Můžete si pomoct párátkem, aby se barva dostala i do těch nejužších míst. V tuto chvíli je možnost přidat na křídla taky nějaké korálky nebo flitry, prostě je do barvy nasypejte. Až to domalujete, musíte zase alespoň 12 hodin počkat, až křídla uschnou.

  Malovala jsem večer, takže když jsem se ráno probudila, byla křídla suchá :o) Vám už nezbývá než je vystřihnout z fólie, doprostřed kápnout trochu vteřinového lepidla a přilepit na ně suchý zip. Druhou část zipu přišijte panence na zadní část živůtku (doporučuju přidělat tam tu část suchého zipu, na kterou se nebudou přichytávat víliny vlasy) a je hotovo :o)

    webmaster: marta-b © marta-b since 2005