Home Panenky Odkazy Povídací místo


Téma měsíce
Interiéry a scény
Nápady a zajímavosti
***********
BARBIE:
Historie Barbie
***********
TONNER DOLLS:
***********
JAKKS PACIFIC DOLL:
***********
OSTATNÍ PANENKY
 


Klobouk pro Barbie:

Klobouk může být velmi elegantním doplňkem k některým modelům pro Barbie nebo pro Tonnerky, ale já jsem dlouho tápala v tom, jak ho vlastně vyrobit. Když jsem se ho pokoušela ušít, vypadal spíš jako nějaký čepec pro babičku :o) A přitom je to tak jednoduché!

Na výrobu jednoho klobouku je potřeba vystřihnout z látky kruh o průměru 15 cm, škrob, gumička do vlasů a malý kelímek od smetany do kávy (případně víčko od petlahve, 1/2 obalu od hračky z Kinder vajíčka, malý kelímek od sýru mini Tartare, ...).

Vystřižený kruh můžete začistit šikmým proužkem, anebo látku jednoduše založit a obšít, aby se konce netřepily. Já jsem napoprvé použila síťovinu, takže jsem nezačišťovala, protože to prostě nešlo.

Pak si připravte škrob (nejlepší je ten, co se dělá za studena tak, že se zkrátka nasype do studené vody a zamíchá, stojí asi 13,- Kč), do něj celou látku namočte a pak jí položte na dnem vzhůru obrácenou misku a zagumičkujte u spodního okraje, aby to krásně drželo tvar. Pak už stačí jen nechat klobouk uschnout, nejlíp do druhého dne někde na radiátoru a - pozor - hlavně na nesavé podložce, takže třeba na kancelářské fólii, kousku igelitu apod.

A je hotovo. Druhý den už jen stačí sundat opatrně gumičku, kterou můžete nahradit třeba barevnou stuhou a můžete zkrášlit panenčinu hlavu tímto módním doplňkem.

Doporučuju ušít si předem hned několik klobouků, aby jste nemuseli chystat škrob jen kvůli jednomu a druhý den znovu kvůli dalšímu :o)

Vstup do galerií takto vyrobených klobouků:

  webmaster: marta-b © marta-b since 005