Home Panenky Odkazy Povídací místo


Téma měsíce
Interiéry a scény
Nápady a zajímavosti
***********
BARBIE:
Historie Barbie
***********
TONNER DOLLS:
***********
JAKKS PACIFIC DOLL:
***********
OSTATNÍ PANENKY
 

BARBIE V MOJÍ SBÍRCE:

Napadlo mě, že bych sem mohla všechny Barbie, které mám doma, nafotit a zařadit tak, aby bylo vidět, jak vypadaly v originále a kdy jsem si je pořídila. Nové přírůstky do mojí sbírky sem budu samozřejmě taky postupně doplňovat. Snažím se mít od každého typu panenky jeden kousek, aby byly co možná nejrůznější.

Moji sbírku vidíte tak, jak jsem si je kupovala - v pořadí odzhora dolů. Nejnovější kousky se tedy budou objevovat nejníž :o) Když na fotku kliknete, dostanete se na její původní velikost.

Svoji úplně první Barbie od Mattela jsem dostala někdy v roce 1990 k Vánocům. Panenka za ty roky už hodně zestárla, a tak jsem si (trochu z nostalgie:O) koupila na Mimibazaru panenku stejnou a dala jsem jí oblečení po té původní. No a tady vpravo nahoře ji vidíte. Klikněte pro zvětšení fotky.

Pro větší náhled klikněte na fotky.

DREW z řady Fashion Fever (2005) s dlouhýma blonďatýma vlasama je moje úplně první novodobá panenka, kterou jsem si pro šití na Barbie koupila. Bylo to 3. listopadu 2005, pamatuju si ten den jako dneska :o) Objevila jsem totiž Eričiny stránky a ty mě tak nadchly, že jsem se rozhodla zkusit to taky :o)

Několikery první šaty jsem fotila jenom na téhle panence, protože jsem ani nepřemýšlela o tom, že bych si někdy koupila nějakou další Barbie :o) Tou dobou jsem zkrátka ani netušila, že by se tímhle nákupem mohla spustit taková lavina a že bych začala panenky od Mattela sbírat.


Když jsem si koupila tuhle hnědovlásku z řady CALIFORNIA GIRL (2005), byly už na světě moje stránky o šití na panenky Barbie. Byla to jednoduchá verze s trochou povídání a pár galeriema, ale právě kvůli focení pro webové stránky jsem si pořídila tuhle tmavší panenku, protože k blonďatým vlasům ne všechny barvy látek a styly oblečení seděly.

Jde o panenku s plochýma nohama, pro kterou nejsou v podtatě k sehnání žádné boty. Pod dlouhou sukni to až tam nevadilo, ale k nějaký kratším modelům bude potřeba vyrobit botky :o)


Najít alespoň trošku sympatického Kena bylo docela obtížné :o) Nakonec to po dlouhém pátrání a shánění vyhrál tenhle pohádkový princ z TEA PARTY BOXu, kolekce Fantasy Tales.

Kvůli focení je docela výhoda, že má pokrčené ruce, i když o to je obtížnější dostat ho třeba do nějakého saka nebo košile. Proto na Kena nešiju moc ráda, je tak nějak hranatý a málo ohebný, což potom kazí radost ze šití. Ale jednoho zástupce mužského pokolení jsem zkrátka ve sbírce mít chtěla :o)


GILLIAN, další panenka z řady Fashion Fever (kolekce 2005), mě zaujala hlavně tím, že má na nose pihy a taky proto, že má vlasy mírně do rezava. Na fotce to asi není moc vidět, ale ve skutečnosti je typově hodně zajímavá.

Hodí se k ní zemité barvy a krásně ladí i ke všem moderním oblečkům. Má trošku světlejší barbu pleti, ale to v kontrastu k vlasům vůbec nevadí.

Použila jsem jí k nafocení kimona ve stylu japonské Gejši, ale i k předvedení džínového moderního kompletu. Můžete se podívat v galeriích.


KAYLU z řady Fashion Fever 2005 jsem nestihla nafotit v originál oblečení dřív, než jsem se rozhodla jí ostříhat na mikádo :o) K ofině se mi na ní totiž ty dlouhé vlasy moc nelíbily, a tak jsem to riskla a přišly na řadu nůžky.

Něco jsem na ní ale ušít stihla :o) Můžete se podívat na dlohovlasou Drew u stříbrných šatů pro celebritu, moderního džínového oblečení a s krátkymi vlasy potom na letní elegantní oblečení do práce.

Posuďte sami, který střih jí víc sluší :o)


Ve sbírce mi scházela kudrnatá panenka, a tak když jsem objevila tuhle PRINCEZNU z kolekce 2005, neváhala jsem ani vteřinu :o)

Navíc se od ostatních Barbie liší tím, že má pokrčené ruce, což se kolikrát při focení oblečení hodí. Využila jsem toho např. u modelu na letní nákupy, kdy má na ruce dvě tašky s módními kousky z butiků :o)

Nevýhodou je její světlá pleť, ke které se hodí málokterá barva látky.


BARBIE z kolekce Chic 2006 mě zaujala především tím, že působí docela sympaticky a má krásně husté vlasy. Prostě jsem jí ve sbírce musela mít :O)


Černovlasou kudrnatou panenku jsem viděla poprvé, a tak jsem moc neváhala, když jsem se rozhodovala, jestli si tuhle další zástupkyni kolekce Fashion Fever 2006 pořídit nebo ne.
Patří mezi několik Barbie v pyžamu, které v roce 2006 vyšly. Měla na sobě noční košilku, podle které jsem pak i já jednu ušila. Střih na ní najdete taky mezi Barbie - Střihy.


CHRISTIE z kolekce California girl jsem objevila v jednom malém hračkářství v Praze, kde byla v nabídce a koupila jsem si jí hlavně proto, že je tak exotická a že podobnou panenku ve svojí sbírce nemám. Jak jinak :o) Tomuhle se prostě nedalo odolat, nemyslíte? :o))
KIRA z kolekce Fashion Fever je můj úlovek z letošní dovolené (2006). Je jednoduše krásná, má hrozně milý obličej a je to ideální panenka pro předvádění princess modelů :o) Působí celkově dost nesměle (dá-li se to o výrazu panenky napsat:o) a z této koupě jsem měla opravdu velikou radost.Tak a teď bych vám ráda představila moji PRVNÍ SBĚRATELSKOU panenku Barbie, která se jmenuje BIRTHDAY WISHES BARBIE a je ze sběratlelské Silver Label od Mattela.
Nechala jsem si jí přivízt od kamarádky Tamči z Mexika, protože tady už byla vyprodaná. Ještě jednou moc díky, Tami :o)
Panenka má o poznání kvalitnější vlasy, ale taky má starý typ těla, což mě docela překvapilo (mám tím na mysli vosí pas, široké boky a velká prsa; dnešní panenky už jsou jiné, víc skutečné).


Tak, sláva, konečně mám klasickou zrzku ve svojí sbírce :o) RAQUELLE z kolekce Barbie deníky 2006 byla poslední panenka s rezavýma vlasama, kterou měli u nás v Tescu a já prostě tyhle "osudový" panenky okamžitě kupuju :o) Navíc vydržela v obchodě i přes noc, nikdo jiný mi jí nevykoupil, takže už je u mě doma :o)
Je to v mojí sbírce první panenka s tímhle moderním pohledem, který teďka u Mattela hodně frčí, takže se vám nikdy nepodívá zpříma do očí, ale u ní mi to tolik nevadí, jí to i docela sluší.BARBIE 3 FRIENDS mají oproti klasické Barbie větší hlavu, neohebné ruce a nohy a hlavně úplně jiná těla, protože představují teenagery. Zaujaly mě na první pohled (jak jinak:o) i tím, že u sebe mají spoustu doplňků (tašky, čepice, notebook, 3 psy, lahev vody:o), mobil atd.) a hodí se na šití pohádkových postaviček nebo módy pro mladé.


Další panenka z řady CALIFORNIA GIRL má opět placaté nohy, ale už jsem si na ně zvykla a nevadí mi :o) Zaujal mě její trošku exotický vzhled a hlavně to, že se neusmívá. Ne proto, že bych chtěla mít ve sbírce smutné panenky, ale proto, že je zase trošku jiná než ostatní.
Tohle je další panenka z řady FASHION FEVER 2006, ale je trochu jiná než ostatní. Patří do kolekce panenek BARBIE HAIR HIGHLIGTS a měla u sebe kromě dvou párů bot, sponek do vlasů, hřebenu a dvou druhů oblečení, taky barvící "strojek", díky kterému může měnit barvu svých vlasů. Doufám, že toho někdy v blízké budoucnosti využiju u některého modelu, který se pro ní chystám ušít :o)

V prosinci jsem měla narozeniny a tuhle krásnou Barbie z řady 12 DANCING PRINCESSES (2006) jsem dostala od mýho bráchy a mamky. Nejvíc mě na panence zaujaly její rezavé vlasy a taky to, že má hodně zajímavý obličej.

Ruce má kloubové a jsou vidět dva malé šroubky, ale to, myslím, nevadí. V loktech je ohebnější než klasická Barbie, ale o to míň může hýbat celýma rukama - v podstatě umí jen ruce předpažit, jiný pohyb s nimi nejde.
Úlovek z únorových slev je tentokrát KRÁLOVSKÝ ŠVEC od 12 tančících princezen (2006). Proto měl u sebe 12 párů bot pro všechny princezny, což mě na něm hodně lákalo.

Když jsem tohoto ševce rozbalila z krabice, potěšilo mě, že má celokloubové tělo a na Kena je neobvykle pohyblivý, takže ani nebude problém obléknout ho do nějaké košile.
TRENDY BENDY je panenka, kterou Mattel poslal na trh už v roce 2003. Zaujaly mě na ní dredovité vlasy dlouhé až skoro na zem, ze kterých půjdou určitě udělat zajímavé účesy.

Jediná malá chybička je, že má neohebné ruce. Ale jinak byla v krabici se spoustou věcí na úpravu vlasů a má zajímavý obličej, a tak to trošku kompenzuje ty ruce :o)

Tyto dvě panenky nejsou úplně nové, a proto jsem je nekoupila v originál krabici ani oblečení. Tmavovlasá je NOLEE z řady panenek My Scene, blondýnka má na noze květinové tetování a je z řady Fashion Fever. Obě mě zaujaly tím, jak mají zajímavé obličeje i vlasy.
Tak jo, přiznávám, hodně se mi začaly líbit panenky z řady My Scene. Tato se jmenuje WESTLEY a je z kolekce Rebel Style 2007.

Na to, že je to My Scene, nemá až tak přemalovaný obličej, a proto jsem si jí vybrala. Zaujaly mě taky její vlnité vlasy. Úplně jí vidim v nějakých plesových šatech, protože působí krásně slavnostně už sama o sobě.

Tahle panenka Barbie žokejka je celokloubová, a tak si na koně dokáže i normálně obkročmo sednout. Není nová, to se přiznávám :o), ale vzhledem k tomu, že měla u sebe právě toho koníka, nemohla jsem téhle nabídce odolat :o) Už se těšim, až ušiju bohaté šaty pro nějakou princeznu, která na něm pojede :o) Ještě musím podotknout, že kůň umí sklánět a zvedat hlavu a celé postroje se dají sundat.

Upřímně se musim přiznat, že po panence s kolem, který by nebylo přesládle růžový jako většina věcí pro Barbie, jsem toužila už dlouho. Proto není divu, že když jsem ho uviděla na Mimibazaru, muselo být i s panenkou moje :o)

Takže mám další My Scene panenku ve sbírce. Tato je celokloubová a má moc hezký oblčejík, zase nijak moc zmalovaný, prostě tak akorát, jak se mi to líbí :o)


Tmavovlásky z řady panenek My Scene už ve sbírce mám, ale pořád mi nějak scházela blondýnka, aby byly kompletní :o) Proto jsem si pořídila panenku Kennedy z kolekce My Scene Adidas Sport Style 2007. Líbí se mi sportovní styl, v jakém je oblečená. Navíc má u sebe karimatku na cvičení, sportovní boty, brýle, láhev vody a časopis. A není ani nijak extra moc namalovaná - nebo alespoň ne tolik jako panenky Super blink My Scene, to už mi přijde trošku moc :o))

Tyto dvě panenky jsou koupené z druhé ruky, a tak jsem je pořídila bez původních krabic. Proto si nejsem tak úplně jistá jejich zařazením, ale tipovala bych je obě na kolekci Fashion Fever 2006. Ta vlevo se mi líbila, protože má melírované vlasy, a ta vpravo je sice klasická blondýnka, ale má na tvářích pihy, což se mi u panenek vážně líbí. Dělá je to takové jiné a odlišné :o) Obě navíc mají krásné modro-fialové oči.
Tyto dvě panenky - Barbie rockerku a černošku s ostříhanýma vlasama - jsem si koupila na Mimibazaru. U rockerky mě zaujal její růžový melír a šedě nalakované nehty (určitě na ní ušiju něco v rockovém stylu:o), no a černoška s krátkým sestřihem se určitě taky bude někdy na nějaký modýlek hodit.


COURTNEY z filmu DENÍČKY má úžasné culíky :o) a vzhled teenagerky. Je trochu jiná než klasické Barbie i v obličeji, a tak jsem zatoužila ji mít ve svojí sbírce.

Kromě jiného má u sebe spoustu doplňků, které jsem při focení nepoužila, protože jsem je mezitím stihla uložit :o) Nejvíc se mi ale asi líbí její sportovní boty s plochou podrážkou, těch není nikdy dost (na rozdíl od podpatků, ...).
Pozorným návštěvnicím (návštěvníkům) mých stránek neunikne, že jsem TERESU z kolekce Fashion Fever už jednou ve sbírce měla. Pak jsem jí s kamarádkou vyměnila za jinou panenku a když jsem ji nedávno objevila v nabídce mezi ještě nerozbalenýma novýma panenkama, koupila jsem si jí. Já vim, trochu praštěný, ale po čase jsem té výměny trochu zalitovala :o) A tak: "Vítej zpátky, Terezo!" :o))

Tyto dvě panenky mají představovat dvojčata MARY-KATE A ASHLEY OLSENOVI, což jsou známé americké herečky (já jsem je ale donedávna neznala:o). Dívala jsem se i na jejich stránky a příliš se skutečným herečkám nepodobají, což mi ale vůbec nevadí. O těchto panenkách by se dalo říct, že jsou i trošku ošklivé, protože mají nepřiměřeně velké hlavy vůči tělu, ale mně se na nich hrozně líbilo právě to, jak moc jsou jiné než Barbie a taky úprava jejich vlasů je úžasná. A navíc mají stylové oblečení v anglickém stylu, protože toto jejich provedení je k filmu "Cesta do Londýna", jak jsem se od vás (jejich fanynek) dozvěděla.

Pátá zrzka v mojí sbírce (těch není nikdy dost:O) je panenka z Labutího jezera (proč, to pochopíte při náhledu na velkou fotku :O). Má vlasy nejen rezavé, ale taky hodně dlouhé a zase ne příliš husté, takže by se z nich mohly docela dobře dělat trochu složitější účesy. No, uvidíme, co s tím půjde provést.

Tvarem obličeje je hodně podobná Tereze, kterou jsem si pořídila nedávno, ale zase má trochu jiný odstíň tváře, takže ta podoba, myslim, až tak nevadí.Tato krásná exotická panenka Kayla je jedna z úplně prvních Barbie z kolekce Fashion Fever, jak mi napověděl Ľubo, odborník přes Mattel (díky za info ;o). Moc se mi líbila právě svojí exotičností a zkrátka tím, že je docela jiná než ostatní Barbie.
Že se mi nějakou dobu líbí panenky z řady My Scene, je asi poznat :o) Na téhle se mi líbilo jednak to, že má krásně rezavé vlasy a pak taky je to jedna z těch panenek, které mají skutečné řasy - ne jen namalované jako ostatní. Hodí se na slavnostnější a elegantnější modely. Jeden jsem na ni ušila dřív, než jsem jí tu stačila představit coby zástupkyni panenek Barbie v mojí sbírce (byl to růžový kostým).


Jedna z panenek řady California Girl Summer z roku 2004, jak mi opět prozradil Ľubo.

Má krásně barevné vlasy a opálenou pleť, což mě dost láká na to, abych jí obstarala nějaký letní modýlek.
Podobnou černovlásku už mám z kolekce Fashion Fever 2006 (je to ta v županu a noční košili), ale tahle má narozdíl od ní dlouhé a rovné vlasy. Je vyrobená v Indonesii, a tak má trochu jiný typ těla a - netuším proč - na zádech mezi lopatkama malý otvor. Tak snad to nebude při nějakém modelu překážet :o)Pořadové číslo 40 v mojí sbírce získal Ken z legendy o Pocahontas. Vypadá jako drsný Indián, ale možná se pustim do přemalování jeho obočí, aby se tak nemračil, otisky dlaní na prsou mu zakryje nějaká košile a bude docela použitelný :o)) Líbí se mi hlavně to, že má delší vlasy a nepůsobí tak "přihřátě" jako většina Kenů :o)Panenka Flávas prý byla vyrobená pouze pro americký trh a sem do Evropy ji Mattel nikdy nezamýšlel distribuovat. Já jsem ji sehnala přes Mimibazar a musím říct, že je opravdu hodně jiná. Oproti klasické Barbie je menší, má kloub i v pase, má ploché nohy, trochu větší hlavu a asi představuje teenagerku-míšenku z ulice. Ale moc se mi líbí. Určitě z ní bude parádní tanečnice.


Další zástupkyně řady panenek My Scene má kudrnaté rezavo-hnědé vlasy a podle mě je skutečně elegantní. Asi to dělá to decentní malování a modré stíny, ale mně se vážně moc líbí. Je to takový ten typ pro moderní oblečení a nebo pro nějakou hodně slavnostní róbu. Panenka měla na sobě outfit v městském stylu a koupila jsem jí (jak jinak:O) na Mimibazaru. Je jako nová, nejspíš si s ní níkdo nehrál.

Tato Barbie má jednak krásně melírované vlasy a pak taky je celokloubová, což mě na ní zaujalo asi nejvíc. Má ploché nohy, a tak je nejspíš z kolekce California girl, ze které už pár panenek doma mám.
Tato panenka má být Hermiona z příběhů o Harry Potterovi a i když se jí až tak moc nepodobá, pořídila jsem si ji. Je zase jiná než klasické Barbie a hlavně je malinká a taky celokloubová. Taky se mi líbí její pihy na tváři. Netušim, co na ní budu šít, ale nějaký nápad určitě přijde.Toto je panenka s extrémně dlouhýma vlasama a se starým typem těla - tedy s úzkým pasem. Pořídila jsem si ji hlavně proto, že ráda šiju pohádkové postavičky a ona se na ně úžasně hodí. Je koupená z druhé ruky přes Mimibazar a na ty růžové šatičky s kytkama radši ani nekoukám, ale jinak myslim, že to byla docela dobrá koupě. Už kvůli všem těm vílám a mořským pannám, co z ní možná jednou budou :O)
Jedinou Shelly, kterou jsem měla doma, jsem tak trochu obětovala Kačence, protože po ní vážně prahla a radši ať si hraje s Shelly než třeba s Tonnerkou, že jo :O) No a tak jsem si pořídila Shelly a k ní rovnou i kluka Tomíka, aby případná rodinka byla kompletní :O)Tenhle typ panenek My Scene má 2 vyměnitelné hlavy a na zádech tělíčka je takový knoflík, pomocí kterého se to dá měnit.

Mně se líbila jak ta panenka s kudrnatýma vlasama, tak ta s mikádem, a tak nebylo při nákupu nad čím váhat.Sehnat Barbie babičku s vnoučkem bylo docela těžké, protože v obchodech už jsem ji neviděla a na Internetu ji všichni prodávali jen ve společnosti "dědy Kena" :O) za zbytečně moc peněz - zvlášť když dědu jsem nesháněla :O) Tato panenka má vážně proporce jako starší paní, nemá pas ani ploché břicho a je trochu oplácanější než její mladší verze. Na obličeji má patrně vrásky a má celkem zajímavý výraz obličeje. Stáří taky podtrhují krátké prošedivělé vlasy.
Lindsay Lohan je jedna z mých oblíbených hereček, a tak jsem měla velkou radost, když jsem zjistila, že se podle ní vyrábí i panenka Barbie.

Lohan je dost extravangantní a prošla několika proměnama; mění svoji celkovou image poměrně často, ale tahle, kdy měla rezavo-červené vlasy, je podle mě docela povedená :O) Navíc má její mattelácká podoba i pihy, což se mi na panenkách moc líbí, takže jsem moc neváhala, jestli ji "pozvu" do svojí sbírky.Protože se mi ve sbírce nahromadilo několik panenek typu My Scene - a ty mají větší hlavy než klasické Barbie i Kenové - musela jsem jim pořídit jednoho Kena, který vedle nich bude vypadat normálně. Nebo spíš ony vedle něj. Proto jsem koupila Kena My Scene.
Je celokloubový a myslím, že i docela sympaťák, nevypadá až tak moc přihřátě :o) Tak uvidíme, jak a co na něj půjde ušít.

MARISA z Gold Label je moje druhá sběratelská panenka od Mattela. Dostala jsem ji od manžela k narozeninám a je to tedy první darovaná panenka, která tu je. Udělal mi tím velikou radost, takže ještě jednou díky :O)
Na Mariese je zajímavé to, že má postoj jako skutečná modelka a taky se od normální Barbie liší svým dost arogantním výrazem v obličeji. Je zase jiná, a tak je fajn mít ji ve sbírce :o)
Tuto panenku z kolekce BARBIE 3 FRIENDS už sice jednou ve sbírce mám, ale jak jsem si všimla, ve spoustě drobnostech se výrazně liší. Když jsem ty dvě dala vedle sebe, je vidět, že mají úplně jinak namalovaný obličej, jiný odstín očí i rtů a taky mají každá trochu jinak řešené vlasy. Tuto kolekci panenek mám moc ráda, a tak jsem měla radost, když jsem sehnala zase trochu jiné provedení.

Tohle je jedna z panenek vhodných na nějaký ten letní model, jak je opálená. Je z kolekce California girl, ale ještě z doby, kdy měly i panenky této řady klasické nohy do špičky. Jak mi prozradil Ľubo, ploché nohy vhodné do plážových sandálů se začaly u těchto panenek dělat až později.Tato panenka je z kolekce Fashion Fever, ale z té trochu dražší řady, po které jsem dřív jen pokukovala. Má totiž oproti ostatním panenkám z tého řady skutečné řasy, a tak vypadá i dost slavnostněji. Koupila jsem si ji tradičně přes Mimibazar a už mám na ní rozešité společenské šaty, protože je pro ně jako stvořená.Hermiona Grangerová, věrná kamarádka Harryho Pottera, už sice jednou v mojí sbírce je, ale tyhle dvě panenky si vůbec nejsou podobné. Tahle novější má stejný typ těla jako sestry Olsenovy a je tedy o dost větší, než ta první Hermiona, která je tady o několik panenek výš. Udivilo mě, že Mattel vyrobil panenku s tak výrazně odstátýma ušima :O), ale asi je to vážně podle skutečnosti. Každopádně z tohoto úlovku jsem měla a mám velikou radost, protože jsem momentálně ponořená do knížek o Harry Potterovi a trochu té "Potterománii" podléhám (na starý kolena:o).


Celokloubová panenka, která u sebe měla malé miminko Krissy, je další v mojí sbírce. Zaujala mě hlavně barva jejích vlasů a celkově takový zajímavý vzhled. Má celokloubové ruce a podle mě je úplně stvořená na nějaký ten model ala 60. léta 20. století - krásně sladěná do jedné barvy. Na jednu z ukázek se můžete podívat přímo tady.Tato Barbie s mikádem je po hodně dlouhé době panenka se starým typem těla, kterou jsem si koupila. Má tedy ještě obří hrudník a v pase je skoro přeštíplá jako vosa, ale oželela jsem to právě kvůli jejímu účesu. Mít nějakou krátkovlasou panenku ve sbírce není k zahození a stříhat už se mi žádná další nechce (viz KAYLA úplně nahoře :o).


Blondýnka s trochu moc velkým úsměvem, já vim, ale je zase trochu jiná, takproč ne :o) Koupila jsem si jí ale hlavně kvůli těm červeným kozačkám a rockové kytaře - kdybych náhodou někdy nějakou potřebovala. Jinak netušim, z jaké kolekce panenka pochází, tak pokud víte, dejte vědět. Budu ráda :o)Princess of the Pacific Islands, 2005 Pink Label, Dolls of the World - The Princess Collection ... Tahle panenka mi připadá hrozně zajímavá a líbí se mi hlavně to, jak se k ní krásně hodí její modré oblečení. Je to jedna z panenek, kterou jsem si koupila od Tamči a musim říct, že z tohoto úlovku mám obrovskou radost :o) Uznávám, že je podobná panence z kolekce Birthday Wishes, kterou už doma mám, ale každá má jinak udělané vlasy, takže mi to vůbec nevadí :o)
Kwanzaa, Dolls of the World, 2006 Pink Label Collection ... tak tady musím uvést, že je to asi nejkrásnější panenka, jakou zatím mám. Jsem z ní absolutně nadšená! :o) Je opět ze sbírky od Tamči a po pravdě řečeno, kdybych jí nesehnala přes Tamču, asi bych si jí stejně pořídila, protože jsem po ní pokukovala už strašně dlouho.


Tato panenka byla původně jako paní doktorka se vším všudy a měla u sebe i dvě malá miminka. Nenašla jsem jí na Internetu, takže nevim, jak se přesně jmenuje, ale to nemění nic na tom, že se mi taky moc líbí :o) Je krásně exotická, a tak jsem neváhala ani chvilku, abych jí vykoupila z jejího mexického domova :o)))Princess of the Korean Court z kolekce Dolls of the World patří do Pink Label a je to další panenka, která ke mně docestovala od Tamči. Musim se přiznat, že mám z této panenky stejný dojem jako Tamča, totiž že moc asijsky nevypadá, ale krásná je i tak :o) Copy na hlavě jí nebudu rozdělávat, protože si na ní možná někdy střihnu nějaký ten kroj. Určitě jí bude slušet i takový, který by v Koree těžko poznali, bude totiž z našich luhů a hájů :o)
Princess of South Africa, Dolls of the World Collection, The Princess Collection - tak to je tahle krásná panenka s úžasně černou pletí a netradičně prodlouženým krkem. Je zase úplně jiná než ostatní panenky, co už mám ve sbírce a je stejně jako pár posledních z Tamčiny sbírky. A stejně tak mi i ona udělala velkou radost, když přicestovala :o)


Tyhle dvě krasotinky jsou taky Tamčiny sbírky, jak jinak :o) Nemohla jsem si je nechat ujít, protože hezkých tmavovlasých panenek není nikdy dost - narozdíl od těch blonďatých, ty jsou jako přes kopírák, nebo mi to tak aspoň připadá :O)
Tak a konečně po delší době zase nějaký chlapík. Tohle je dárek od Tamči, který přicestoval z Mexika jako ochranka těch panenek, co se ke mně stěhovaly :o))

Tami, ještě jednou moc díky, líbí se mi, vypadá jako správný drsňák a toho jsem ještě ve sbírce neměla.Panenky Winx mají hodně dlouhé ruce i nohy, velké oči a dost nepoměrně malé tělo, ale na téhle se mi to všechno pohromadě s rezavými vlasy tak nějak líbí. Je taky fajn, že má ty extra dlouhé ruce i nohy úplně uhebné, protože nemají klasické klouby jako Barbie, ale jsou zkrátka z poddajné gumy. Tak uvidíme, co na ní půjde ušít. Možná něco ve stylu Strašliny, kterou si už nějaký čas bere do parády Tamča:o)

Toto je druhá panenka Barbie, kterou jsem si koupila právě proto, že má od výrobce vlasy ostříhané na krátké mikádo. Jednu jsem si sice ostříhala sama :o), ale to není tak úplně ono. Přímo tuto panenku s blond mikádem jsem si pořídila kvůli šití módy ala 20. léta minulého století. Má moderní typ těla a bude se na to, myslím, hodit.


Sbírku mých panenek Barbie jsem postupně předala mojí dceři a je jen milou náhodou, že první panenka, kterou si do sbírky přidala, má pořadové číslo 70! Tato nová Barbie se jmenuje tajná agentka a má v podstatě dvoje šaty v jednom :o) Když jí totiž otočíte sukni kolem pasu, je v nich schovaná druhá image pro panenku. Egekt je vážně zajímavý a jde to přehazovat během chviličky. Panenka má i docela zajímavý obličej a hlavně fialový melír. Proto si ji Kačka v hračkářství vybrala.

Tak uvidíme, jestli se moje předaná sbírka dostane svým počtem až ke stovce :o)


  webmaster: marta-b © marta-b since 2005