Home Panenky Odkazy Povídací místo


Téma měsíce
Interiéry a scény
Nápady a zajímavosti
***********
BARBIE:
Historie Barbie
***********
TONNER DOLLS:
***********
JAKKS PACIFIC DOLL:
***********
OSTATNÍ PANENKY
 

TÉMA MĚSÍCE NA ZÁŘÍ 2008: ANGELIKA

Vybrala jsem si zlaté šaty z dílu "Angelika a král", kde se šla Angelika představit králi Ludvíku XIV., protože se mi tyto šaty líbí už od chvíle, kdy jsem tento velkoseriál viděla kdysi dávno poprvé (a že už je to pěkná řádka let :O).

Někdo říká, že Angelika byla blondýnka, mně to tak v některých záběrech taky připadalo jako blond, ale jinde zase byla docela zrzka. A tak jsem vybrala panenku Kit. Šaty jsem ušila ze zlatého pružného (a dost klouzavého) saténu a doplnila je medově nazlátlou krajkou. Korzet je ušitý z pěti dílů a sukně je na bocích nařasená tak, jak to bylo ve filmu.
Šperky jsem vyráběla z perliček a takových zlatých jakoby korunek, které jsem dostala od tchýně coby zásoby z tvořivého mládí, kdy si vyráběla šperky. Perličky jsem do těch korunek zasadila a pak našila na šaty nebo připevnila na náhrdelník z miniperliček. To a šití korzetu mě na celém modelu potrápilo asi nejvíc. Ozdoba do vlasů je taky vyrobená z těch zlatých korunek, náušnice jsou perličky se zlatými ozdobami.

A tady ještě přidávám fotky šatů, které mi byly předlohou. V seriálu se v nich Angelika objevila jen asi na minutu, a tak z toho nešly vybrat nějaké lepší záběry, ale jako ukázka to, myslim, stačí.  webmaster: marta-b © marta-b since 2005